Sanal Kart Nedir Nasıl kullanılır?

Sanal Kart Nedir?  İnternet sitelerinden güvenli alışveriş yapabilmek için geliştirilen bir teknolojidir  banka müşterileri müşterisi oldukları bankanın Mobil Bankacılık ve ya Web  uygulamasından kolaylıkla Kendilerine Sanal Kredi Kartı Oluşturabilirler.

Sanal Kredi Kartının Avantajları Nedir? : Sanal Kredi Kartının avantajı oluşturduğunuz kart’a istediğiniz limiti verebilmenizdir bankanız size on altı haneli kredi kartı numarası,son kullanım tarihi ve cvc kodu verir kartın son kullanma tarihiğine değinmişken oluşturduğunuz kartı istediğiniz zaman kapatabiliyorsunuz. Sayfadan ayrılmadan önce sizler için hazırladığım olası senaryoyu okumanızı rica ediyorum internetteki güvenliğiniz için kullanmanızı çok istediğimi bilmenizi isterim …

Sanal Kart özelliğini Anlamanız için basit senaryo:

Diyelim ki internetten alışveriş yapmak istiyorsunuz Kredi Kartınızın limiti yüksek (10000)₺ diyelim alacağınız ürünün fiyatıda maxium 50₺ olsun 50₺ için bu kartın bilgilerini paylaşıp riske atmak istemezsiniz değil mi? tam burada sanal kart yardımınıza koşuyor hemen kendinize 50₺ limiti olan sanal kart oluşturuyorsunuz ve oluşturduğunuz kartın bilgilerini siteye giriyorsunuz ve alışverişi riske atmadan sipariş vermiş oluyorsunuz bilgileri paylaştığınız site sizden fazlaca para çekemiyor çünkü kartın limiti 50₺ 🙂 umarım anlatabilmişimdir şiddetle kulanmanızı tavsiye ediyorum.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir