Vmware Workstation Windows 10 Kurulumu

Microsoft’un en güncel işletim sistemi sistemi günden güne daha fazla ilgi görüyor. Vmware workstation sanal işletim sistemleri oluşturmanızı sağlar ve farklı işletim sistemlerini denemek için en iyi yol vmware kullanmaktır  Windows 10’u denemek için yedek bir bilgisayarınız yoksa, VMware’de bunu deneyimleyebilirsiniz en güzel tarafı şu kurduğunuz sanal işletim sisteminde istediğiniz ayarla oynayın bozun asıl işletim sisteminize zarar gelmiyor virüs bulaşmıyor şimdi gelin resimli olarak anlatımımıza başlayalım.

1.Adım: VMware Sanal Makinesi Kurma

VMware’i açıp “Yeni Sanal Makine Oluştur y (Create a new Virtual Machine” i seçerek başlayın

Typical konfigürasyonla ilerleyeceğiz . Eğer bilginiz varsa  Custom seçeneğiyle devam edebilirsiniz fakat biz bu öğreticide ilerleyeceğiz Tpypical seçeneğini işaretleyin ve Next Butonuna Tıklayın.

vmware yeni makine oluşturma

Şimdi VMWare’e Windows 10 ISO’nuzun yolunu göstermeniz gerekecek . Windows 10 yükleme imajının linki yukarda vermiştik

vmware işletim sistem kurulumu

VMware işletim sistemini ISO’dan otomatik olarak algılamazsa, manuel olarak seçmeniz gerekir. Windows işletim sisteminin 32 ve 64 bit sürümleri arasında seçim yapma seçeneğiniz var.

vmware workstation kurulumu

Sanal Makineniz için bir adın yanı sıra saklanacağı bir konum seçin . Burada Next butonuna tıklayıp devam edin Sanal Makine Belgelerim klasörüne kaydolacak

vmware yer

Sırada sanal diskinizi oluşturmak var . Tavsiye edilen maksimum sınır 60 GB’dir, bu depolama alanı yeterlidir Next’e tıklayıp devam edin

vmware disk partition

Sanal Makine Donanımını Özelleştirme (isteğe bağlı)

 Sanal Makinenizin  kullanacağı donanımı özelleştirebilirsiniz yani Ram,işlemci ekran kartı vs . Bunları değiştirebilirsiniz VMware makineye 1 gb ram vermiş isterseniz bunu değiştirebilirsiniz bu özellikler bana yeter diyorsanız Finish butonuna tıklayın ve makine kurulumunu tamamlayıp işletim sistemi kurulumuna geçebilirsiniz.

vmware son adım

Ram seçeneğine tıklayarka, bu VM için kullanılabilir RAM’i artırabilir veya azaltabilirsiniz . Varsayılan 1GB yerine 2GB’a seçtim close butonuna tıklayıp kaydettim.

vmware ram

VMware Workstation’da Windows 10 Kurulumu

 

Microsoft’un yeni işletim sistemi sürekli olarak tüm medyada giderek daha fazla ilgi görüyor. Ama yükseltmelisin? İlk önce VMWare Workstation’da deneyin.

Donanımı değiştirmeyi bitirdiğinizde pencereleri kapatabilir ve  Yeni Sanal Makine Sihirbazı’nda “Son” a tıklayabilirsiniz .

vmware son

Son Adım Oluşturduğunuz bilgisayarı çalıştırıyoruz ve windows kurulumu başlayacak

windows powervmware

vmware boot windows 10

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir